Finalizohet operacioni policor i koduar “Yrsheku”

Tiranë Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar...

Kryemadhi: Kemi gati platformën, nuk lëvizim asnjë presje

Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Majlinda Bufi-kryetare e Bashkisë Roskovec

Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton...

“Dje 50 lekë në xhep, sot hap shampanjë tërë p*rdhë”, Bes Kallaku s’ia përton ndjekësit

Me siguri të gjithë i keni parë sprovat e Bes...

Kjo është shitësja që u godit nga 45-vjeçari në dyqan

Një tentativë grabitjeje është regjistruar mbrëmjen...

Dështon marrëveshja me Italinë për patentat

Marrëveshja e qeverisë shqiptare me atë italiane...

Tiranë Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e policisë Finalizohet operacioni policor i koduar “Yrsheku”. Operacioni nga DVP Tiranë në bashkëpunim me Interpol Tirana. Lokalizohet, kapet dhe ndalohet një shtetas shqiptar, i dënuar me 13 vite e 6 muaj burg nga drejtësia italiane, për veprat penale “Trafikim i lëndëve narkotike” dhe “Organizatë kriminale”. Seksioni i Kërkimit në D.V.P.Tiranë,...

Kryemadhi: Kemi gati platformën, nuk lëvizim asnjë presje

Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Majlinda Bufi-kryetare e Bashkisë Roskovec

Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në...

Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshillin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim me kërkesë të dy grupeve parlamentare të maxhorancës qeveritare, Unioni Kristdemokrat dhe Unioni Kristsocial (CDU/CSIU) si edhe Partia Socialdemokrate. Aty është parashikuar që Maqedonia e Veriut të fillojë bisedimet...

Libër me informacione konfidenciale të SHBA-së, tjetër padi për Snowdenin

Departamenti amerikan i Drejtësisë do të padisë ish-kontraktorin e Agjencisë për Siguri Kombëtare,...

Vetvritet 28-vjecari ne Greqi

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në Selanik të Greqisë.Një burrë i cili kishte...

Arsyeja që disa njerëz i vendosin si ‘private’ llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos shohë postimet e tyre.  E vetmja mënyrë për të parë një llogari private është nëse pronari ju lejon të keni qasje në të, ose të paktën kështu duhej të ishte.  Sipas një zbulimi të kohëve të fundit nga BuzzFeed News, rezulton që postimet tuaja private...

Vrima e ozonit, më e vogla në tri dekada

Vrima e ozonit mbi Antarktidë këtë vit mund të jetë më e vogla e këtyre tre dekadave të fundit,...

Ferrari, tashmë makina vetëm me porosi

Ferrari nuk është shumë i interesuar për të rritur prodhimin vjetor, megjithëse ka hapësirë...

Një letër që s’u dërgua kurrë, por e ruajtur plot dashuri, ka nisur të zverdhet nga vitet. Në rreshtat e saj ka ndjenjë, emocion. dashuri ndaj një artisti për artistin. Është e shkruar për këngëtarin e madh italian Adriano Celentanon nga një “Adriano Celentano” shqiptar, që rrëmbeu zemrat e publikut në vitet ‘70 me kitarën dhe këngën e tij… Është Tefta Radi, bashkëshortja, ajo që ruan me kujdes një...

Festivali i Filmit në Venecia ul siparin, ‘Joker’ fiton Luanin e Artë

Festivali i Filmit i Venecias ka ulur siparin, ndërsa Luani i Artë i shkoi filmit “Joker”, me...

Ngjyra nuk është e vetmja gjë që mbetet kur bëni një tatuazh. Tani, një studim i ri ka zbuluar se grimca të vogla metalike nga gjilpëra e tatuazhit hyjnë në lëkurën tuaj dhe udhëtojnë drejt nyjeve limfatike.Studiuesit e Institucionit Evropian të Rrezatimit Synchrotron (ESRF) në Francë, zbuluan se nikeli dhe kromi, ‘shkarkohen’ nga gjilpëra e tatuazhit kur përdoret një pigment i caktuar. Pigmenti i bardhë...

Dy gota pije me sheqer në ditë mund të rrisin rrezikun e vdekjes së hershme

Sipas një hulumtimi të bërë nga Agjencia Ndërkombëtare për Kërkim mbi Kancerin e Organizatës...

Kura me ujë të ngrohtë dhe mjaltë për shkrirjen e dhjamit te beli

Kjo kurë e thjeshtë ndiqet me përpikmëri nga miliona njerëz në botë, me qëllim rënien në peshë...

IKMT ka vijuar sot aksionin për shembjen e 60 objekteve Vlorë-Orikum si pjesë e projektit të qeverisë për zgjatjen e bulevardit Lungomare në Vlorë. Fadromat kanë shembur sot një nga lokalet më të frekuentuara të kësaj vije, Summer Depo ndërsa aksioni do të vijojë dhe me objekte të tjera të ngritura buzë detit në këtë zonë. Shembja ka nisur në orët e paradites ndërsa nga pronarët nuk ka pasur asnjë kundërshtim. IKMT...

Zgjerohet Gama e Prodhimeve Bujqësore Bio në Vend

Shqipëria ka pozicion gjeografik dhe kushte klimaterike shumë të favorshme për prodhimin e produkteve...

Pas rreth një viti pa u ndeshur në ringun e UFC-së, Conor McGregor mesa duket ka vendosur të rikthehet. Irlandezi ka që në Nëntorin e vitit 2018, kur u mund nga Khabib Nurmagomedov, që nuk garon më. Nëpërmjet një postimi në Tëitter ish-kampioni ka zbuluar datën dhe vendin e ndeshjes së radhës. “Dublin, 14 Dhjetor”, shkruan Mc Gregor, pa zbuluar se cili do të jetë kundërshtari i tij. Ai tashmë renditet i katërti...

Liverpool i dobët para Napolit, Barcelonë paqe me Dortmund-in

Liverpool është mposhtur me rezultatin 2-0 në “San Paolo” nga Napoli. Dy golat e italianëve...

Odise Roshi ne formen me te mire

Odise Roshi u kthye protagonist në ndeshjen e Kombëtares ndaj Islandës po gjithashtu sulmuesi ka...