Tiranë Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e policisë Finalizohet operacioni policor i koduar “Yrsheku”. Operacioni nga DVP Tiranë në bashkëpunim me Interpol...

Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar...

Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me...

Me siguri të gjithë i keni parë sprovat e Bes Kallakut duke u munduar të hapë si duhet një shishe shampanje me anë të thikës. Aktori i njohur duket se ia ka marrë dorën tani dhe në videot...

Një tentativë grabitjeje është regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan. Grabitësi është identifikuar si Alert Caroshi, 45 vjeç dhe dyshohet se ka goditur me çekiç,...

Marrëveshja e qeverisë shqiptare me atë italiane për njohjen e lejeve të drejtimit duket se do të mbetet vetëm në letra. E firmosur në 14 gusht marrëveshja do të hynte në fuqi me 8 shtator....

Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr.1, në kuadër të parandalimit të vjedhjeve të ndodhura në automjete, zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, si dhe kapjen e arrestimin e autorëve. Zbardhen...

TIRANE- 5 persona kanë rënë mbrëmjen e sotme në pranga, pasi akuzohen se tregëtonin lëndë narkotike. Bëhet fjalë për Dorjano Çelën, Sulejman Nazjan dhe Besmir Agalliun. Po ashtu pas...

Pas rreth një viti pa u ndeshur në ringun e UFC-së, Conor McGregor mesa duket ka vendosur të rikthehet. Irlandezi ka që në Nëntorin e vitit 2018, kur u mund nga Khabib Nurmagomedov, që nuk...

Liverpool është mposhtur me rezultatin 2-0 në “San Paolo” nga Napoli. Dy golat e italianëve u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa më pas Napoli u fokusua më shumë te mbrojtja. Goli...