Tiranë Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e policisë Finalizohet operacioni policor i koduar “Yrsheku”. Operacioni nga DVP Tiranë në bashkëpunim me Interpol...

Një tentativë grabitjeje është regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan. Grabitësi është identifikuar si Alert Caroshi, 45 vjeç dhe dyshohet se ka goditur me çekiç,...

Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr.1, në kuadër të parandalimit të vjedhjeve të ndodhura në automjete, zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, si dhe kapjen e arrestimin e autorëve. Zbardhen...

TIRANE- 5 persona kanë rënë mbrëmjen e sotme në pranga, pasi akuzohen se tregëtonin lëndë narkotike. Bëhet fjalë për Dorjano Çelën, Sulejman Nazjan dhe Besmir Agalliun. Po ashtu pas...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Beratit, në rrugën që të çon drejt Stadiumit “Tomorri”, rreth 300 metra larg Drejtorisë së Policisë. Sipas raportimeve...

Autorët që ekzekutuan Santiago Malkon e ndiqnin nga një distancë shumë e afërt makinën e tij në momentet para atentatit. Kjo duket qartë në një video të kamerave të sigurisë, që tregon...

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës.Një kamion është përplasur me një mjet tip “Benz” ndërsa mësohet se drejtuesi i këtij të fundit...

Petrit Syla, administratori i kompanisë “Skela Syla” ka dalë sot para gjykatës së Tiranës ku është njohur me masën e sigurisë “arrest me burg”. Syla, pasi ky i fundit akuzohet për “Shkeljes...