Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar...

Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me...

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka ftuar palët politike në Shqipëri në një tryezë për reformën zgjedhore. Ajo thotë se është e gatshme të mbështesë autoritetet shqiptare për të përfunduar...

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për...

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ishte këtë të mërkurë në Tiranë, ku dorëzoi gjurmët e gishtërinjve pranë policisë shkencore dhe po përgatitet për mbrojtjen ndaj akuzave...

“Informacioni bënte të qartë se persona të caktuar do të përpiqeshin që të shfrytëzonin mitingun e lajmëruar nga opozita për në datën 8 qershor, ku përveç akteve të tjera edhe djegien...

Naim Brahimaj, shofer dhe komandant skafi i forcave policore ‘Delta Force’ është një prej personave që dëshmon lidhjet e forta të Artan e Mosi Habilaj, drejtuesve të klanit të narko-trafikut...

“Vlerësimi që na u dha nga OKB-ja, si një nga qytetet me performancën më të mirë ekonomike krahasuar me atë që gjetëm, është një inkurajim që të gjithë bashkë, katër vitet e ardhshme,...

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka komentuar deklaratën e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri sot në gjykatë, teksa tha se e kishte informuar kolegen përmes një shkrese sekrete për...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen...